референдум

Пронајдени се 273 резултати на тема „референдум“
Регион

Лидерот на опозицијата во Албанија Љуљзим Баша: Албанците во Македонија на референдумот да гласаат „ЗА“

Лидерот на албанската опозициска Демократска партија Љуљзим Баша им се прудружи на светските лидери кои повикаа и повикуваат, за масовно...
Македонија

Поранешната судијка Елена Гошева: Уставниот суд да ги стопира сите активности поврзани со референдумот

Поранешната претседателка на Уставниот суд, судијката Елена Гошева предлага Уставниот суд да изрече времена мерка – стопирање на сите...
Македонија

Николоски со аргументи зошто Договорот од Преспа е штетен – Шекеринска избегнуваше да дискутира (ВИДЕО)

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и министерката за одбрана и заменик претседател на СДСМ Радмила Шекеринска шестоко...