Македонија 29. март 2020. / 16:44

Земјотрес во близина на Штип

Земјотрес во близина на Штип

Земјотрес со јачина од 3,3 степени по Рихтер e регистриран денеска во 12:35 часот.

Епицентарот бил во близина на Штип, поточно на 5 километри од селото Карбинци, а почувствуван е и во други делови од државата. Нема информации за предизвикани штети