Македонија 13. август 2019. / 19:54

Заев: Нема да дозволам еден педер да ме симне од власт!

Заев: Нема да дозволам еден педер да ме симне од власт!

Шокантна изјава имаше премиерот Зоран Заев во неговото вклучување во вестите на Телевизија Сител во 19 часот.

Премиерот се служеше со навредлив и хомофобен речник, со кој го навредуваше новинарот Бранко Героски, но и првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски.

Нема да дозволам еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ja симнат оваа влада од власт – рече Заев.