Македонија 05. декември 2020. / 18:00

(ВИДЕО) „Оставка на Заев, слобода на народот“ порачаа граѓаните од пред Владата

(ВИДЕО) „Оставка на Заев, слобода на народот“ порачаа граѓаните од пред Владата

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест пред Владата. Граѓаните кои присуствуваа на истиот повторно му порачаа на премиерот Зоран Заев дека треба да си поднесе оставка.