протест

Пронајдени се 75 резултати на тема „протест“
Свет

Романија: Стотици илјади се судрија со полицијата против левичарската корумпирана влада (ВИДЕО+ФОТО)

Властите на Романија соопштија дека 200 лица се повредени меѓу кои 24 полицајци во конфликтите кои избија меѓу демонстрантите и полицијата. Конфликтите...
Македонија

Полицијата не ги пушти демонстрантите пред МВР, тие порачаа дека не прават проблеми, туку бараат правда

Протестот на навивачката група „Комити“ за смртта на нивниот член, Никола Саздовски, продолжи кон Министерството за внатрешни работи. Демонстрантите...
Македонија

„Комитите“ од институциите побараа правда за Саздовски за никогаш да не се повторат убиства по македонските улици

Правда за прерано починатиот член на „Комити“, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана по физичкиот напад...