Македонија 03. февруари 2019. / 18:38

(ВИДЕО) Нова снимка од дивеењето на Заев и тајфата во Маврово: Се кршат закони, се вози по скијачката патека

(ВИДЕО) Нова снимка од дивеењето на Заев и тајфата во Маврово: Се кршат закони, се вози по скијачката патека

Граѓаните денска бурно реагираа по социјалните мрежи откако премиерот Зоран Заев задно со тајвата ги кршеа законите во скијачкиот ценатар Маврово.

Заев и тајфата со АТВ-моторчиња се забавувале возејќи се по скијачката стаза.

Претходно граѓанин, револтиран, ни изјави дека стазата беше специјално затворена за премиерот да може да се забавува.

-За да може да се забавува царот со својата свита, од скијачкиот центар ја затворија стазата, па ние кои бевме дојдени специјално за скијање, извисивме за Заев да си го задоволува кеифот. – раскажува за Лидер еден од посетителите.

 

 

Посетителите до нас доставија и видео придружено со фотографии.