Некатегоризирано 19. ноември 2019. / 15:43

(ВИДЕО) Мицкоски: Да, нема да бидам како Зоран Заев

(ВИДЕО) Мицкоски: Да, нема да бидам како Зоран Заев

Да, нема да бидам како Зоран Заев, зашто не сум аболиран за криминал, ниту сам барал мито, изјави првиот човек на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Хрситијан Мицксоки одговарајќи на новинарско прашање.

Новинарското прашање се однесуваше на тоа како Мицкоски може да претендира да биде премиер кога нема политичко или градоначалничко искуство како актуелниот премиер Зоран Заев.