Македонија 27. декември 2019. / 10:16

Утре во 16ч во Собрание средба Мицкоски – Ахмети, потоа во влада средба Заев – Мицкоски

Утре во 16ч во Собрание средба Мицкоски – Ахмети, потоа во влада средба Заев – Мицкоски

Канал 5 дознава дека разговорите за техничката влада започнуваат утре во 16 часот со средба во Собранието на Македонија меѓу претседателите на ВМРО – ДПМНЕ и ДУИ Христијан Мицкоски и Али Ахмети.

Еден час потоа во Влада премиерот Зоран Заев ќе оствари средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Заев и Мицкоски ќе се договорат околу кадровските решенија за техничката влада.