Македонија 14. август 2019. / 23:23

Парите од рекетот Боки 13 му ги однел на советникот на Заев

Парите од рекетот Боки 13 му ги однел на советникот на Заев

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир 1,5 милиони евра од рекетот ги однел кај советникот на Заев, Зоран Башановиќ.

Српскиот весник се повика на сигналот од џипесот со кој е следена торбата „Луј Витон“, во која и се пренесуваа парите.