Македонија 08. август 2019. / 15:21

Мисајловски: Власта да ги покаже европските вредности и да даде оставка

Мисајловски: Власта да ги покаже европските вредности и да даде оставка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска преку својот Фејсбук профил порача крајно време е власта да си даде оставка!

– Крајно време е ВЛАСТА да ги покаже европските вредности за кои се стреми и да даде пример со КОЛЕКТИВНА ОСТАВКА !!!

ОСТАВКА !!!
ИЗБОРИ !!! – стои во неговиот пост на Фејсбук.