оставка

Пронајдени се 27 резултати на тема „оставка“
Македонија

Стоилковски: Филипче да си поднесе оставка, нема друг случај ќерката на таткото да му дава тендери од 3 милиони евра

Венко Филипче и Ирина Ставридис Пановска треба да си заминат од функциите. Незамисливо е во јавна установа да доделува тендер при очигледен...
Македонија

Зоран Заев нема да бара оставка од функционерите кои конкурираа за пари од Фондот за иновации вреден 10 милиони евра

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема да бара оставка од функционерите кои конкурираа за пари од Фондот за иновации вреден...