Македонија 22. февруари 2021. / 09:24

Мицкоски: Во Македонија мафијата има своја држава, оставка на Владата ведаш!

Мицкоски: Во Македонија мафијата има своја држава, оставка на Владата ведаш!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара оставка на Владата откако денеска полицијата не може да го лоцира Сашо Мијалков, обвинет за случајот „Таргет-Тврдина“, чија пресуда треба да биде изречена в петок.

-Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија.
Оставка на Владата веднаш!, порача Мицкоски.

Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија.
Оставка на Владата веднаш!

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, February 21, 2021