Македонија 17. април 2019. / 09:30

Мицкоски: Тодоров му е неформален советник на Филипче

Мицкоски: Тодоров му е неформален советник на Филипче

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во синоќешното гостување во дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека поранешен министер за здравство, сега е актуелен советник на актуелниот министер за здравство, Венко Филипче.

-Овој човек што е сега министер, беше советник на еден друг министер, кој што сега нему му е неформален советник. Овој сега се реферира на минатото, непринципиелно е, лицемерно, дволично е, на пресови стоел со тој министер, уште сега па нему му е неформален советник, рече Мицкоски.