Македонија 13. јуни 2018. / 15:16

Мицкоски излезе од кај Заев: Нашиот став е се поцврст – не прифаќаме капитулација

Мицкоски излезе од кај Заев: Нашиот став е се поцврст – не прифаќаме капитулација

По барање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска се оствари средба помеѓу двајцата лидери на најголемите политички партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Средбата се одржа во Владата на Република Македонија.

Темата на средбата ќе биде договорот за решение на спорот со името кој Заев вчера преку телефон го договори со неговиот грчки колега, Алексис Ципрас.

Претходно Мицкоски се сретна со претседателот Ѓорге Иванов.