Македонија 28. февруари 2020. / 20:35

Мицкоски го разобличи Заев: Еве ви го извештајот од Заводот за ревизија се е по закон, финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто

Мицкоски го разобличи Заев: Еве ви го извештајот од Заводот за ревизија се е по закон, финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто

Во врска со финасирањето на партијата, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на дуелот на телевизија Канал 5 со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, со докази дека финасирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто.

На кажувањата на Заев за финасирањето на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот Мицкоски му го покажа извештајот од Заводот за ревизија.

-Далеку од тоа дека Камчев е финансиер на партијата како што велите вие. Брат ви се среќава со него, рече Мицкоски покажувајќи му го на Заев извештајот од Заводот за ревизија.

Мицкоски му рече на Заев „знаев дека ќе ја манипулирате со јавноста, затоа го донесов извештајот, тој покажува дека лажете“.