Македонија 25. ноември 2020. / 19:53

И Филипче го одбележа Денот на благодарноста: Благодарност до здравствените работници

И Филипче го одбележа Денот на благодарноста: Благодарност до здравствените работници

Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот фејсбук профил објави дека во Институтот за јавно здравје, заедно со американската амбасадорка Кејт Мари Брнз го одбележале Денот на благодарноста, националниот празник на САД.

– Здравствените работници, луѓето кои се на првата линија на фронтот со Ковид-19 и неуморно се борат за секој човечки живот ја имаат целата благодарност на овој свет, наведе Филипче во објавата на Фејсбук.

Денеска, говор за Денот на благодарноста одржа и Доналд Трамп кој дели иста поента. Министрите ширум светот се заблагодаруваат на здравствените работници.

Здравствените работници, луѓето кои се на првата линија на фронтот со Ковид-19 и неуморно се борат за секој човечки…

Posted by Венко Филипче on Wednesday, 25 November 2020