Филипче

Пронајдени се 16 резултати на тема „Филипче“
Македонија

В. Д. Директорите во болниците со истечен мандат отвораат тендери, министерот Филипче најавува решенија за нивно вработување

Дел од директорите на клиниките, болниците и здравствените домови, на кои во текот на минатиот и овој месец им истече мандатот за вршител...
Македонија

Филипче им порачува на граѓаните, ако не гласаат за промена на името, децата ќе им примаат неквалитетни вакцини

Министерот за здравство, Венко Филипче, со статус на Фејсбук ги загрижи родителите на децата кои треба да се вакцинираат. Со цел да помогне...
Македонија

Филипче, Васев и Пановска во акција: Без тендер доделени 24.6 милиони за веледрогеријата „д-р. Пановски“

Економски Лидер открива нов скандал со трошењето на пари во здравството. Поради јавниот притисок кој го инициравме токму ние, на министерот...