Магазин 10. јуни 2019. / 22:13

Мицкоски на трибините ги бодри македонските фудбалери

Мицкоски на трибините ги бодри македонските фудбалери

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во моментов се наоѓа на трибините на стадионот „Тодор Проевски“ каде во моментов игра нашата фудбалска репрезентација.

Тој заедно со генералниот секретар на партијата Игро Јанушев, Владимир Неловски и Јохан Тарчуловски навиваат за Македонија.

– А за кој друг, ако не за нашата најважна.

Македонија напред !– напиша Мицкоски во опис на фотографиите кои ги објави на Фејсбук.