Хроника 10. јануари 2021. / 17:05

Жителка на с. Борисово вчера била силувана

Жителка на с. Борисово вчера била силувана

Во текот на вчерашниот ден некаде околу 16 часот во СВР Струмица, 46-годишна жителка на Струмица пријавила дека во куќа во с.Борисово, сопственост на Т.И.(60), врз неа била извршена обљуба од Т.И.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.