Хроника 12. март 2021. / 17:57

Пронајдени коски и остатоци од черепи во Струмица

Пронајдени коски и остатоци од черепи во Струмица

Во Струмица пронајдени остатоци од два черепи и коски

Во СВР Струмица вчера во 12 часот било пријавено дека, при ископ на место викано „Просенички пат“, биле пронајдени коски и остатоци од два черепи.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица, по што ќе има и повеќе детали околу настанот.