Хроника 30. декември 2020. / 12:48

Уапсено момче од тетовско – пронајдена марихуана

Уапсено момче од тетовско – пронајдена марихуана

На 29.12.2020 околу 23:40 часот во тетовско Горно Седларце, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода  А.О.(21) од с.Жеровјане, тетовско, затоа што при преглед му била пронајдена марихуана.

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.