Хроника 13. март 2021. / 16:35

Пронајдена марихуана кај затвореник во тетовскиот затвор

Пронајдена марихуана кај затвореник во тетовскиот затвор

Вчера во 12 часот од Затворот Тетово било пријавено дека при извршен претрес во просториите во затворот била пронајдена марихуана кај затвореникот Н.Б.(58) од Тетово, информира МВР.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.