Хроника 18. јуни 2020. / 12:10

Уапсени четири лица фатени со марихуана на различни локации низ Скопје

Уапсени четири лица фатени со марихуана на различни локации низ Скопје

Во текот на вчерашниот ден, уапсени се четири лица од Скопје откако билe фатени од полицијата со марихуана, информираат од МВР.

На 17.06.2020 во 23,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк, го лишиле од слобода Л.Ј.(25) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти денеска МВР.

На 17.06.2020 во 12,00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Гоце Делчев“, лишиле од слобода 16 годишна малолетничка затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана и прашкаста материја. По документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 17.06.2020 во 11,30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Бледски договор“, го лишиле од слобода К.С.(31) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 17.06.2020 во 15,45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Анри Барбис“, лишиле од слобода 17 годишен малолетник затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, додаваат од МВР.