Хроника 29. јануари 2021. / 16:45

Уапсен кумановец, произведувал и продавал марихуана

Уапсен кумановец, произведувал и продавал марихуана

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.И.(34) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 18.01.2021 во кумановска населба, полициски службеници од СВР Куманово извршиле преглед над пријавениот и пронашле марихуана.