Хроника 30. март 2020. / 10:40

Уапсен бегалец од струмичкиот затвор

Уапсен бегалец од струмичкиот затвор

Полициски службеници од Полициската станица Радовиш вчера околу 16 и 30 часот го го лишиле од слобода Ф.Ј. (24) од Радовиш.

МВР информира дека за лицето била распишана потерница поради бегство од Затвор Струмица.

Во 20.00 часот лицето е предадено во струмичкиот затвор на доиздржување на казната.