радовиш

Пронајдени се 20 резултати на тема „радовиш“
Македонија

Казна за директорката и барање за нејзино разрешување по организирањето на ифтарска вечера во училиште во Радовиш

Државниот просветен инспекторат парично ги казни основното училиште „Крсте Петков Мисирков“ и директорката Олгица Стојанова поради...
Хроника

Полицајци се обиделе да запрат тракторист кој возел украдени дрва, но им избегал, го нашле подоцна паркиран во двор

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Т. (27) с. Ораовица, радовишко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...