Хроника 01. март 2021. / 18:45

Жена и нејзините две деца жртви на насилство од вонбрачниот партнер

Жена и нејзините две деца жртви на насилство од вонбрачниот партнер

Педесетгодишна жена од Скопје пријавила дека ноќеска околу 01:30 часот, додека била во Дом за штитеници „Ранка Милановиќ“, каде е сместена со нејзините две деца, дошол нејзиниот вонбрачен партнер Е.Б.(34) и физички ја нападнал неа и нејзините деца.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен утрово во 07:00 часот во Полициската станица Гази Баба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.