Хроника 08. октомври 2019. / 20:11

Скопјанец нападнат на работно место од незадоволен гостин

Скопјанец нападнат на работно место од незадоволен гостин

Вчера попладне во СВР Скопје, Д.К. (25) од Скопје пријавил дека околу 16 часот, додека бил на работно место во угостителски објект – хотел, бил физички нападнат од едно лице, поради незадоволство од услугата во угостителскиот објект.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.