Хроника 11. април 2019. / 16:11

Пронајдена марихуана во храна кај затвореник од Струмица

Пронајдена марихуана во храна кај затвореник од Струмица

Во ПС Струмица било пријавено дека вчера во 18.15 часот надзорник во Затвор Струмица, при рутинска контролана храна која била донесена за осуденото лице Т.Н., била пронајдена марихуана.

Марихуаната била одземена и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.