Хроника 30. јануари 2021. / 16:24

Приведено момче кое поседувало марихуана

Приведено момче кое поседувало марихуана

На 29.01.2021 во 22:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на наплатна рампа Петровец го лишиле од слобода Ш.С.(23) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.