Хроника 07. јули 2020. / 11:21

Приведени четворица скопјани едно лице од Крива Паланка за поседување марихуана

Приведени четворица скопјани едно лице од Крива Паланка за поседување марихуана

На 7 јули 2020 во 00.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода К.Ѓ. (33) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Денеска 40 минути по полноќ полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Драчево го лишиле од слобода Н.Т.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Вчера вечерта во 21.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода И.О.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Полициски службеници од СВР Скопје вчера околу 11 часот на подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода И.Б.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

На 6 јули во 19.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода К.Ј.(24) од Крива Паланка, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случаите, против прекршителите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.