Хроника 22. август 2019. / 17:55

Полициска акција во Тетово: Запленета голема количина на марихуана

Полициска акција во Тетово: Запленета голема количина на марихуана

Во брза и ефикасна полициска акција на главниот булевар во Тетово, попладнево, околу 17:00 часот, се запленети 22 килограми марихуана.

Како што дознаваат од Алсат, по навремени оперативни сознанија, дрогата е пронајдена во автомобил марка „мерцедес“ со скопски регистарски таблички.

Приведени се две лица, жители на Дебар, едниот од нив е возач на автомобилот, но не е исклучено инволвираност и на други лица.

До овој момент не е познато од каде е дрогата и за кој пазар е наменета.