Хроника 24. мај 2020. / 15:45

Нападнати полициски службеници во Тетово

Нападнати полициски службеници во Тетово

Во Полициска станица Тетово вчера во 14:20 часот било пријавено дека околу 15.00 часот  на ул.„Б.Тоска“ во Тетово полициски службеници од СВР Тетово биле физички нападнати од три непознати лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.