Хроника 18. јуни 2020. / 13:56

Наместо цвеќе тетовец во саксии садел марихуана

Наместо цвеќе тетовец во саксии садел марихуана

Полицајци вчера извршиле претрес кај 26-годишник во тетовски Порој и нашле стебла марихуана засадени во саксија, како и остатоци од кокаин. Претресот бил извршел по судска наредба.

Од 16 часот и 20 минути до 17 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово извршиле претрес во домот на 26-годишниот Е.А. во тетовски Порој. Е.А., кој не присуствувал на претресот, денеска повикан е во СВР Тетово и се расчистува и документира случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок – информираат од СВР Тетово.

Најдените количини марихуана и остатоци од кокаин се фотодокументирани и подигнати за вештачење.