Хроника 16. септември 2019. / 11:24

Млад скопјанец фатен на Бит Пазар со марихуана

Млад скопјанец фатен на Бит Пазар со марихуана

На 15.09.2019 во 03:30 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле Б.М.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.