Хроника 19. октомври 2019. / 17:39

Кумановец со нож ја нападнал сопругата на плоштад

Кумановец со нож ја нападнал сопругата на плоштад

45-годишен жител на кумановското село Речица е уапсен зошто со остар предмет на плоштадот „Маршал Тито“ ја нападнал сопругата, со која не живееле заедно.

Според информациите, тие и претходно имале расправии, но по интервенција на полициски службеник, бил спречен во намерата.

Приведениот и претходно во домот ја нападнал сопругата.

По целосно документирање на случајот, против С.Т. ќе следува соодветен поднесок.