Свет 26. јануари 2021. / 13:14

(ВИДЕО) Маж со нож нападнал и ранил неколку лица во Франкфурт

(ВИДЕО) Маж со нож нападнал и ранил неколку лица во Франкфурт

Германската полиција соопшти дека еден човек со нож нападнал и ранил неколку лица во градот Франкфурт пред властите да го приведат.

Полицијата во Франкфурт преку твит соопшти дека ниту една жртва на нападот не е во животна опасност.

Тие не објавија никакви детали за напаѓачот, ниту пак кажаа колку лица се повредени.

Локалните медиуми објавија дека инцидентот се случил во близина на главната железничка станица во градот и дека жртвите биле пренесени во блиските болници, пренесува АП.