Хроника 12. август 2019. / 17:42

Кумановец истепал полицаец во кафич

Кумановец истепал полицаец во кафич

Момче било уапсено откако во кафе бар во Куманово нападнало полициски службеник информира МВР.

Вчера во 20:30 часот во Куманово на улицата „Октомвриска Револуција“ по претходна пријава, во кафе бар, 22-годишниот Е.А. од Куманово физички нападнал полициски службеник.

Е.А. е приведен во полициска станица за натамошна постапка“ велат од МВР.