Хроника 19. мај 2019. / 21:25

Исчезна малолетничка од Штип – во 2 часот по полноќ излегла од домот

Исчезна малолетничка од Штип – во 2 часот по полноќ излегла од домот

Вчера во СВР Штип, Е.Ј. (31) од Штип пријавила дека истиот ден околу 02.00 часот од домот се оддалечила нејзината 14-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.