Хроника 09. март 2021. / 13:01

Пронајдена малолетничка која беше исчезната пред 10 дена

Пронајдена малолетничка која беше исчезната пред 10 дена

Вчеравечер (8 март) околу 22 часот, пронајдена е 17-годишната малолетничка, која на 26-ти минатиот месец беше пријавена дека се оддалечила од домот на баба и во тетовско Ратае, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Таа била предадена на нејзините родители.