Хроника 27. март 2019. / 15:40

Го удрил со кобме додека одел по улица, па го нападнал

Го удрил со кобме додека одел по улица, па го нападнал

Вчера околу 14 часот во Полициската станица Чаир, Е.Б. (27) од Скопје пријавил истиот ден околу 11 часот, додека се движел по улицата „Гвадалахара“, бил удрен од комбе кое го управувал Е.Г., по што тој и лицата И.Г. К.Г. физички го нападнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.