Хроника 06. јануари 2020. / 15:31

Двајца затвореници од Идризово утрово нападнале затворски полицајци

Двајца затвореници од Идризово утрово нападнале затворски полицајци

Утрово во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02.30 часот во Казнено-поправниот дом Идризово, додека вршеле рутинска контрола, затворски полицајци биле физички нападнати од затворениците С.С. и К.К..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.