Хроника 02. април 2020. / 16:20

Дваесет годишник со закана со нож одземал мобилен

Дваесет годишник со закана со нож одземал мобилен

Дваесет годишник од Скопје вчера во 15 и 50 часот е уапсен од страна на полицијата, бидејќи истиот ден во 9 и 30 часот, во близина на игралиште во Шуто Оризари, со закана со нож одземал мобилен телефон од триесет и три годишен негов сограѓанин.

Настанот се случил на улицата Хаџи Јован Шишков“ во Скопје, а напаѓачот бил лишен од слобода на улицата Гарсија Лорка.  По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.