Хроника 16. мај 2018. / 16:26

Драма во скопско Ново Лисиче: Додека седел со сопругата му дошол и го истепал

Драма во скопско Ново Лисиче: Додека седел со сопругата му дошол и го истепал

Драма во скопската населба Ново Лисиче. Како што информираат од полицијата, во 11.55 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Р.У.(44) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.50 часот на летна тераса на угостителски објект на булевар „АСНОМ“ физички бил нападнат од лицето С.Б. Додека седел со неговата сопруга и една пријателка дошол С.Б. и физички го нападнал.