Хроника 21. февруари 2021. / 13:19

Детали за тепачката во Трибека: Уапсени се пет лица

Детали за тепачката во Трибека: Уапсени се пет лица

Пет лица од Скопје учествувале во тепачката која вчера се случи во локалот „Трибека“ на булеварот „Илинденска“.

Според сведочењата на гостите, пред да почнат да се маваат со столици и маси, лицата кои си размениле боксови, седеле заедно во локалот. По извесно време, наеднаш започнала драмата и настанал хаос. Полицијата постапувала по пријава, а уапсени биле сите лица, објави А1ОН.

Скопјанецот кој го кршел инвентарот, потоа нападнал и две девојки на возраст од 18 и 19 години. На едната од нив и го искршил и мобилниот телефон.

Целиот текст на: А1ОН.