Хроника 21. февруари 2021. / 20:04

Драма кај „Влајко“: Со палки му го искршиле возилото, има и повредени

Драма кај „Влајко“: Со палки му го искршиле возилото, има и повредени

Вистинска драма се случувала во Порта Влае, на семафорите кај надвозникот „Влајко“, пренесува „Плусинфо“. Според информациите на порталот, пред околку половина час, засега непознати лица со друго возило го попречиле патот на автомобилот марка „голф 5“, при што целосно го демолирале.

Според зборовите на очевидците од местото на настанот, се сѐ случувало многу бргу, напаѓачите откако го сопреле возилото, излегле од нивниот автомобил и со палки во рацете почнале да удираат и ги искршиле сите стакла.

Повеќе на „Плусинфо