Хроника 29. септември 2020. / 15:45

Девојка од село Пирава нападната од 32-годишен маж во Велес

Девојка од село Пирава нападната од 32-годишен маж во Велес

Во СВР Велес, вчера околу 19.30 часот, 25-годишната Д.П. од село Пирава, валандовско, пријавила дека на ул. „Илинденска“ во Велес била физички нападната од 32-годишниот Д.В. од Велес.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, напаѓачот е приведен во Полициската станица Велес и против него ќе биде поднесена соодветна пријава