Хроника 12. септември 2019. / 15:22

Детали за инцидентот во автобус во Сарај: Малолетник се бори за живот

Детали за инцидентот во автобус во Сарај: Малолетник се бори за живот

Три лица се хоспитализирани од кои едно сѐ уште е во животна опасност по насилната пресметка што вчера околу пладне се случи во автобус на ЈСП, број 56, помеѓу две групи малолетници.

Тешко повредениот е малолетно момче, на возраст од 16 години, кое има повреди од остар предмет и се наоѓа на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Со повреди се здобиле и уште две други малолетни лица.

МВР презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Алсат