Хроника 04. август 2020. / 16:57

27-годишна скопјанка силувана во хотел во Охрид

27-годишна скопјанка силувана во хотел во Охрид

Рано утринава во 05:13 часот во СВР Охрид, 27-годишна скопјанка пријавила дека во соба во хотел во Охрид над неа била извршена обљуба од страна на М.Н., информира МВР.

По преземени мерки од полициски службеници од СВР Охрид, М.Н. бил приведен и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.