Охрид

Пронајдени се 88 резултати на тема „Охрид“
Македонија

УМС на ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Нема никаква трага од изградбата на современи спортски и детски игралишта ветувани од СДСМ

-Создавањето услови за спортување и правилен физички развој на младите треба да бидат врвен приоритет за секоја власт, кои се докажуваат...
Македонија

Охрид одби да даде пари за лекување на Сара Настеска, но изгласа обесштетување на рестораните погодени од невремето

Советот на Општина Охрид не изгласа на дневен ред да се стави точката за помош за лекување на Сара Настеска од Охрид, која боледува од...